Ministri Peci viziton verarinë “Illyrian Wine”

Prishtinë | 25 Maj 2024 | 12:32 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Faton Peci, në vazhdën e vizitave të organizuar në shënim të 25 Majit – Ditës së Verës në Rahovec, ka vizituar verarinë “Illyrian Wine”.

Nga aty, Peci u njoftua për procesin e përpunimit të verës nga menaxheri i kompanisë, Bejtullah Haxhimurati.

Ministri Peci u zotua që ky sektor do të përkrahet nga dikasteri që ai e drejton.

Të ngjashme