Numri i të vdekurve nga sulmi në Rusi rritet në 133

Prishtinë | 23 Mar 2024 | 15:22 | Nga Ekonomia Online

Mediumi rus “Tass”, lajmin e të cilit e përcjell The Guardian, raporton se Komiteti Hetimor Rus ka njoftuar se numri i të vdekurve nga sulmi terrorist i së premtes dhe zjarrvënia në bashkinë e qytetit Crocus është rritur në 133.

41 persona janë identifikuar dhe emëruar si të vrarë nga Ministria e Shëndetësisë. 107 persona janë në spital.

Presidenti rus Vladimir Putin në komentet e tij të para publike drejtuar kombit, tha se “Federata Ruse do të identifikojë dhe ndëshkojë të gjithë ata që përgatitën sulmin terrorist”.

Të ngjashme