Peci viziton kompaninë “Bodrumi i Vjetër”, e cila shumicën e prodhimit e dedikon për tregun e jashtëm

Prishtinë | 25 Maj 2024 | 12:40 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, të shtunën ka vizituar kompaninë prodhuese për përpunimin e verës “Bodrumi i Vjetër” në Rahovec.

Gjatë vizitës që po u bën prodhuesve të verërave në Rahovec në shënim të 25 Majit – Ditës së Verës në Rahovec, pa nga afër kapacitetet prodhuese të “Bodrumi të Vjetër”.

E pronari i kompanisë prodhuese për përpunimin e verës “Bodrumi i Vjetër”, Ruzhdi Haxhijaha tha se aktualisht shumicën e prodhimit e dedikojnë për tregun e jashtëm.

Të ngjashme