Arrestohet prizrenasi që mori 17.000 euro duke mashtruar për vizë pune

Prishtinë | 16 Mar 2023 | 10:31 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës e ka identifikuar dhe arrestuar dje në Prizren të dyshuarin kosovar, për veprën penale mashtrim.

I njëjti, kishte mashtruar një person tjetër, ku i kishte marrë 17.000 euro në këmbim të sigurimit të një vize pune.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Rasti ishte raportuar tek autoritetet dhe ishte nën hetime intensive që nga 3 marsi i vitit 2022.

Të ngjashme