Pacolli: E domosdoshme përfshirja e Merkelit në zgjidhjen e problemeve në Ballkan

Prishtinë | 06 Gus 2018 | 17:55 | Nga

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, domosdo duhet të përfshihet në zgjidhjen e problemeve në Ballkan.

“Gjithmonë kam konsideruar se Angela Merkel përveç se një udhëheqëse e madhe, është edhe një grua gjeniale”, ka shkuar Pacolli në Facebook.

“Konstruktiviteti, korrektësia dhe fuqia e saj në zgjidhjen e problemeve, e bën të domosdoshëm përfshirjen e saj në zgjidhjen e problemeve në Ballkan”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme