Therje me thika në Lipjan, dy persona dërgohen në QKUK

Prishtinë | 16 Mar 2023 | 11:06 | Nga Ekonomia Online

Të mërkurën një burrë në Lipjan ka plagosur me thikë dy persona.

Sipas policisë rasti ka ndodhur rreth orës 13:39 derisa i dyshuari është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje. Rasti nga policia është cilësuar si vrasje në tentativë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që dyshohet se ka therur me thikë dy viktimat meshkuj kosovarë. Viktimat janë dërguar në QKUK për tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë

Të ngjashme