Barcelona blindon Xavin me kontratë të re deri në vitin 2025

Prishtinë | 23 Sht 2023 | 15:31 | Nga Ekonomia Online

Xavi Hernandez ka nënshkruar kontratë të re deri në vitin 2025 dhe me opsion vazhdimi edhe për një vit tjeter me skuadrën e Barcelonës.

Xavi është trajner i Barcelonës që nga viti 2021 i cili erdhi nga skuadra e Katarit, AL-Sadd.

Spanjolli me Barcelonën ka fituar dy trofe, La Ligën dhe Supërkupën e Spanjës.

Të ngjashme