Muharremaj kujton ikonat e artit Bekim Lumin dhe Ragip Sylajn në përvjetorin e vdekjes së tyre

Prishtinë | 30 Kor 2019 | 09:53 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka kujtuar dy ikonat e artit, Bekim Lumin dhe Ragip Sylajn në përvjetorin e vdekjes së tyre, raporton Ekonomia Online.

Muharremaj tha se Theranda ka humbur shumë me mungesën e tyre fizike, por ata i kanë lënë trashëgimi të jashtëzakonshme artistike Therandës dhe Kosovës.

Postimi i plotë:

Sot bëhet një vit pa dy ikonat e artit, Bekim Lumi dhe Ragip Sylaj.

Theranda ka humbur shumë me mungesën e tyre fizike, por ata i kanë lënë trashëgimi të jashtëzakonshme artistike Therandës dhe Kosovës.

I përjetshëm qoftë kujtimi për ta !

Bali Muharremaj

Fotografia e Bali Muharremaj

Fotografia e Bali Muharremaj
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme