Prishtina vatër e infeksionit, konfirmohen edhe 312 raste me COVID-19

Prishtinë | 08 Nën 2020 | 15:12 | Nga Ekonomia Online

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë si pasojë e COVID-19, 11 persona kanë humbur jetën, ndërsa janë konfirmuar edhe 730 qytetarë me koronavirus.

Edhe sot është shënuar numër i vogël i të shëruarve, IKSHPK njofton për shërimin e 75 pacientëve.

Derisa numri i rasteve aktive ka shkuar në 7.278.

Si rëndom për nga numri i rasteve me COVID-19 prin Prishtina me 312 raste, pas kryeqytetit radhitet Ferizaj me 73 raste e Gjilani me 48 raste.

“Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 312 raste, komuna Ferizaj 73 raste, komuna Gjilan 48 raste, komuna Podujevë 39 raste, Prizren 33 raste, komuna Gjakovë 31 raste, komuna Pejë 26 raste, komuna Fushë Kosovë 21 raste, komuna Viti 15 raste, komuna Deçan 13 raste, komuna Mitrovicë 12 raste, komuna Lipjan 11 raste, komuna Shtime 11 raste, komuna Novobërdë 10 raste, komuna Skenderaj 10 raste, komuna komuna Vushtrri 9 raste, komuna Kamenicë 8 raste, komuna Klinë 8 raste, komuna Suharekë 7 raste, komuna Kaçanik 6 raste, komuna Obiliq 6 raste, komuna Rahovec 6 raste, komuna Drenas 5 raste, komuna Malishevë 5 raste, komuna Istog 3 raste dhe me nga një rast komunat Graçanicë dhe Hani i Elezit”, njofton IKSHPK

Të ngjashme