Seanca e radhës ndaj Krivaçës e Sejdiut do mbahet më 11 qershor

Prishtinë | 24 Maj 2024 | 19:26 | Nga Ekonomia Online

Seanca e radhës ndaj Dardan Krivaçës dhe Arbër Sejdiut, të dënuar nga Themelorja për vrasjen e Marigona Osmanit do të mbahet më 11 qershor.

Kështu ka njoftuar avokati i ri i Krivaçës, Skender Musa.

Në këtë seancë sipas kryetarit të trupit gjykues, do të ftohet që të dëshmojë një ekspert i mjekësisë ligjore dhe do të vendoset edhe për ekspertë të psikiatrisë.

Ndryshe, në seancën e rigjykimit të premten, në Gjykatën Themelore në Ferizaj, të akuzuarit Dardan Krivaqa dhe Arbër Sejdiu janë deklaruar të pafajshëm për dhunimin dhe vrasjen e Marigona Osmanit më 2021.

Të ngjashme