U pa me armë në hapësirat e shkollës, arrestohet i mituri në Prishtinë

Prishtinë | 24 Shk 2024 | 09:18 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës e ka arrestuar dje një të mitur në Prishtinë, pas raportimeve se i njëjti është parë në hapësirat e shkollës së mesme me një armë.

Pas intervistimit, i njëjti është liruar.

“Prishtinë 23.02.2024-17:30. Është raportuar se në hapësirat e shkollës së mesme është parë një person me një armë. Është arrestuar i dyshuari i mitur mashkull kosovar dhe nga ai është konfiskuar një revole. Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.

Të ngjashme